Vyšetrenia

„Zdravie znamená slobodu človeka byť v prítomnom okamihu a naplniť zmysel svojho života.“
Rajan Sankaran, súčasný indický homeopat

ponúkame možnosť vyšetrenia cez Skype, Zoom, Messenger alebo osobne.

Konštitučná liečba

  1. Na vyšetrenie sa objednáva telefonicky na čísle 0905 503 982 alebo emailom na adrese jana.kolenova@gmail.com. 
  2. Na prvé homeopatické vyšetrenie je potrebné prísť osobne. Rátajte s tým, že bude trvať 1 – 3 hodiny, pri veľmi ťažkých prípadoch aj 4 hodiny. 
  3. V prípade konštitučného vyšetrenia detí je vhodné, priviesť so sebou dieťa a osobu, ktorá dieťa po 15 – 30 minútach odvedie preč, aby mu nebolo dlho a aby mohlo vyšetrenie prebehnúť nerušene.
  4. Homeopatické vyšetrenie, tzv. homeopatické interview, je rozhovor, pri ktorom pacient rozpovie svoj zdravotný problém aj svoje pocity, ako problém prežíva, prípadne najdôležitejšie úseky zo svojho života. Na základe rozhovoru homeopat určí homeopatický liek a vysvetlí inštrukcie, ako daný liek užívať. 
  5. Kontrola prebieha o 4 – 6 týždňov (podľa potreby) osobne, prípadne telefonicky alebo emailom. 

liečba akútnych ochorení

Dotazníky pre akútnu liečbu detí si môžete stiahnuť TU

Dotazníky pre akútnu liečbu dospelých si môžete stiahnuť TU

Najčastejšie otázky pacientov

Kto je to klasický homeopat?
Zjednodušene povedané, je to homeopat, ktorý robí konštitučnú homeopatiu. Konštitučná homeopatia je najťažšia zo všetkých smerov homeopatie a lieči celého pacienta, t. j. ide do hĺbky. Zvyčajne používa jeden liek v jednom čase, ale nie je to podmienkou.


Aké diagnózy sa dajú homeopaticky liečiť?
Homeopatia nie je obmedzená diagnózou. Teoreticky sa dá liečiť všetko, pokiaľ nenastali ireverzibilné (nezvratné) zmeny v organizme. Napríklad vytrhnutý zub už nenarastie.
Homeopatia je ale odkázaná na symptómy pacienta a ako pacient všetko prežíva – teda na to, čo pacient homeopatovi povie.
Samozrejme že sú, diagnózy, ktoré sa liečia ľahko, a tie, ktoré sa liečia ťažko. Medzi prvé spomenuté patria hlavne akútne choroby ako sú angíny, nádchy, zápaly uší, chrípky, zápaly pľúc, uroinfekcie a pod. Medzi najťažšie liečiteľné choroby patria tie, ktoré označujeme ako ochorenia spadajúce do tzv. syfilitickej miazmy (viac sa o tejto téme môžete dozvedieť na 6-mesačnom kurze DOMÁCA HOMEOPATIA).


Ako dlho mám užívať liek?
Homeopatické lieky sa užívajú iným spôsobom ako klasické lieky, na ktoré sme zvyknutí.
Ak homeopat povie: „Liek prestaňte brať.“, neznamená to, že treba dať ďalší liek alebo že je pacient už vyliečený. Značí to, že liek začal účinkovať a v tele lieči, preto ho nie je potrebné ďalej podávať. To sa väčšinou deje, ak nastane nejaké zhoršenie. Ak sa liek berie aj napriek zhoršeniu, môže zbytočne vyvolať ešte väčšie zhoršenie. V prípade nejakých nejasností radšej kontaktujte svojho homeopata.


Musí pri liečení homeopatiou vždy nastať zhoršenie?
Spravidla áno. Ale máme skúsenosti, že nie vždy musí nastať zhoršenie pred zlepšovaním stavu. No zväčša nejde o nejaké dramatické zhoršenie. Pacienti zvyknú popisovať svoje zhoršenia ako niečo, čo sa dá v pohode vydržať. Okrem toho, ak nastane zhoršenie, vieme, že sa problém nepotlačil a organizmus sa začal liečiť.


Aké zhoršenia môžem očakávať?
Môže to byť zhoršenie terajšej diagnózy, napríklad sa prechodne zhorší ekzém, s ktorým ste prišli, alebo sa na tele objavia vyrážky – tu platí vždy zásada, že vyrážky nikdy nepotláčame, teda nemastíme (v prípade potreby sa poraďte so svojím homeopatom). Môže sa objaviť aj teplota alebo nejaké akútne ochorenie, po ktorom sa pacient začne cítiť lepšie. Zvyknú sa objaviť aj rôzne výtoky, ktorými choroba ide z tela von, čo značí, že prebieha očistný proces. Jedná sa napr. o hnačku, zvracanie, pri ktorých človek  nie je vyčerpaný, nádchu, nebolestivý výtok z ucha a pod.
V priebehu liečby sa môžu prechodne vracať staré problémy, ale zväčša len v symbolickej rovine.


Je pravda, že každý človek má svoj jeden konštitučný liek na celý život?
Nie. Vo veľmi malom percente, tak jeden z milióna, vystačí človek s jedným liekom na celý život.
Dnes človeka ovplyvňuje veľmi veľa vecí, napr. internet, televízia, mobily, očkovania, mnoho liekov, jedlo plné chémie. To všetko v človeku zanecháva stopy, ktoré je potrebné niekedy „odliečiť“. Preto všeobecne platí, že človek väčšinou potrebuje viac liekov za svoj život.

Dr. Jana Kolenová, SAKHom.

klasická homeopatka s praxou v Košiciach 

0905 503 982

jana.kolenova@gmail.com